Pradžia Paslaugos ir kainos
Pradžia

Vitaminų perteklius gali būti žalingas

Dažnai siekdami palaikyti normalią organizmo veiklą, savo nuožiūra pradedame vartoti įvairius vitaminus ir mikroelementus. Visgi, ar tikrai tai darome teisingai?

„Vitaminų ir mikroelementų perdozavimo sukeltos problemos gali būti gerokai rimtesnės nei tos, kurias lemia jų stoka“, – sako Radviliškio „MediCA klinika“ padalinio šeimos gydytoja Agnė Gudaitė-Staškūnė. Ji pabrėžia – pirmiausia reikėtų atlikti kraujo tyrimus, kurie padėtų išsiaiškinti, kokių medžiagų organizmui trūksta, o dėl tinkamų jų dozių pasitarti su gydytoju.

Pasak gydytojos, ypač reikėtų sekti vitaminų A, D, E ir K vartojimą. Šie vitaminai yra tirpūs riebaluose, todėl jų perteklius kaupiasi kepenyse ar riebaliniame audinyje. Be to, perdozavimo požymiai pasireiškia ne iš karto, todėl organizmas yra lėtai žalojamas!

  • Vitamino A perteklius yra itin pavojingas nėščiosioms ir gali pakenkti vaisiui.
  • Vitamino E perdozavimas skystina kraują, todėl gali pasireikšti virškinimo sutrikimai ar net kraujo krešėjimo sutrikdymas.
  • Perdozavus vitamino D pasireiškia troškulys, dažnas šlapinimasis, raumenų silpnumas. Ilgalaikis šio vitamino perteklius gali sukelti aukštą spaudimą ar padidinti cholesterolio kiekį kraujyje.
  • Mineralo kalio vartojimas didesnėmis dozėmis gali sukelti aritmiją ar netgi širdies sustojimą.

Negerkite vitaminų savo nuožiūra – atlikite kraujo tyrimus ir jų rezultatus aptarkite su savo šeimos gydytoju, kuris plačiau pakomentuos, kokių medžiagų trūksta Jūsų organizmui.

Registracija tyrimams: klinikos

Atgal
Daugiau