Pradžia Paslaugos ir kainos
Pradžia

Silpno imuniteto požymiai ir kas padeda jį stiprinti

Kiekvieno iš mūsų organizmas skirtingas, todėl ir į pasikeitusius orus, ligas ar infekcijas reaguoja nevienodai. Visgi, kodėl vieni per metus serga vos kelis kartus ir lengvomis formomis, o kitų imuninė sistema iššūkius įveikia kur kas sunkiau?

Raseinių „MediCA klinika“ padalinio šeimos gydytoja Sandra Liubinskienė sako, kad imunitetas būna įgimtas arba įgytas persirgus tam tikromis infekcijomis ar pasiskiepijus. Norint palaikyti atsparumą ligoms, o susirgus sveikti greičiau, svarbu stiprinti organizmą, laikantis sveikos gyvensenos bei higienos principų.

Silpnas imunitetas pasireiškia ne tik dažnu sirgimu:

  • jį išduoda ir virusinės, bakterinės ar grybelinės kilmės, autoimuninės ligos;
  • nusilpus organizmui, vargina ilgai negyjančios žaizdos, odos, nagų problemos, plaukų slinkimas, sausumas;
  • taip pat būdingi virškinamojo trakto sutrikimai, bendras nuovargis, nervingumas ir kūno svorio pokyčiai.

Imuninę sistemą padeda stiprinti ir mikroelementų bei vitaminų vartojimas. Vis dėlto, prieš perkant maisto papildus reikėtų atlikti tyrimus ir įsitikinti, ko organizmui trūksta. Pastebėjus nusilpusio imuniteto ženklus pravartu atlikti bendrąjį kraujo tyrimą, gliukozės, šlapimo tyrimą ir pasitikrinti eritrocitų nusėdimo greitį, kitus pagrindinius biocheminius kraujo rodiklius. Papildomai galima išsitirti dėl vitaminų stygiaus, pasitikrinti skydliaukės hormonus.

Atgal
Daugiau