Pradžia Paslaugos ir kainos
Pradžia

Rugsėjo 15-oji – Pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena

Kasmet rugsėjo 15-ąją minima Pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena. Tai viena iš dažniausiai tarp vyrų pasitaikančių piktybinių ligų Lietuvoje.

Deja, kol kas efektyviai sumažinti ligos riziką vartojant maisto papildus ar keičiant gyvenimo būdą nepavyks, nes išoriniais veiksniais prostatai daryti įtaką gana sudėtinga. Daugiausiai šią ligą lemia genetika, todėl svarbu pasidomėti, ar anksčiau šeimoje buvo šio vėžio atvejų.

Anot „MediCA klinika“ šeimos gydytojos Izabelės Juškienės, vienintelis efektyvus būdas užkirsti kelią prostatos vėžiui – reguliarūs tyrimai ir sveikatos būklės stebėjimas. Svarbu prisiminti, kad ligos nustatymas ankstyvoje fazėje leidžia ją gydyti efektyviau.

„MediCA klinika“ kviečia dalyvauti priešinės liaukos (prostatos) vėžio ankstyvosios diagnostikos programoje, kuri yra finansuojama PSDF biudžeto lėšomis, tad Jums nieko nekainuos!

Programa skirta vyrams nuo 50 iki 69 metų. Jos metu tiriama prostatos specifinio antigeno (PSA) koncentracija kraujyje. Jei tyrimo rezultatas viršija normą, pacientas yra siunčiamas pasikonsultuoti su gydytoju urologu. Gydytoja priduria, kad dažnai vyrai susidaro klaidingą įspūdį apie šio tyrimo pobūdį, akcentuodama, kad tai – kraujo tyrimas.

Tyrimą reikia kartoti kas 2–5 metus, atsižvelgiant į buvusius rezultatus ir paciento amžių. Apie tai Jus informuos šeimos gydytojas.

Registracija: klinikos

Atgal
Daugiau