Pradžia Paslaugos ir kainos
Pradžia

Keliaujantiesiems pandemijos metu – COVID-19 pažymos e.sveikatoje lietuvių ir anglų kalbomis

Nuo balandžio 7 d. visi asmenys, pasiskiepiję COVID-19 ligos vakcina, iš e-sveikatos sistemos gali išsiimti pažymą anglų kalba. Pažymą apie neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą dėl COVID-19 ligos anglų kalba gali išsiimti tie, kurie testavosi nuo kovo 23 dienos.

Abi pažymos yra dvikalbės – parengtos lietuvių ir anglų kalbomis. Jas atsiųsti ir atsispausdinti galite prisijungę prie e.sveikatos portalo. Detalesnę informaciją, kaip atsisiųsti pažymas, rasite paspaudę šias nuorodas:

Kaip atsisiųsti asmens, pasiskiepijusio COVID-19 ligos vakcina, pažymą
Kaip atsisiųsti asmens, turinčio neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą dėl COVID-19 ligos, pažymą

Jei neturite galimybių prisijungti prie e.sveikatos portalo, dėl pažymų išdavimo reikėtų kreiptis į gydymo įstaigą.

Šiuos dokumentus, atvykdami ar grįždami į Lietuvą iš užsienio valstybės, galite pateikti, prieš patekdami į tarptautinio susisiekimo reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais maršrutais keleivius gabenančią transporto priemonę.

Pažymos taip pat galėtų būti naudojamos, kad keliautojai galėtų pasinaudoti taikomomis izoliacijos išimtimis: tokiu atveju jie turi šias pažymas pateikti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistams oro ar jūrų uoste, kad nereikėtų izoliuotis. Jeigu dokumentai pateikiami oro ar jūrų uoste, izoliacijos išimtis pritaikoma iš karto.

Jeigu neturite galimybės pateikti šių dokumentų iškart, juos galima atsiųsti el. pašto adresu izoliacija@nvsc.lt. Patvirtinimas apie pritaikytą išimtį bus išsiųstas elektroniniu laišku. Iki patvirtinimo gavimo būsite laikomas izoliuotu asmeniu.

Izoliacijos taisyklėse nustatytas izoliacijos išimtis galima rasti NVSC interneto svetainėje adresu nvsc.lrv.lt/isimtys

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) informaciją

Atgal