pasirinkite miestą

Registracija
2018 Rugsėjis 21 Apie socialinių tinklų daromą įtaką ir juose išpopuliarėjusių eksperimentų priežastis

Socialiniai tinklai jau yra tapę svarbia mūsų kasdienybės dalimi. Dažnai […]

Apie socialinių tinklų daromą įtaką ir juose išpopuliarėjusių eksperimentų priežastis2018 - 09 - 21

Socialiniai tinklai jau yra tapę svarbia mūsų kasdienybės dalimi. Dažnai pastarieji yra naudojami kaip priemonė išgarsėti. Vienas iš tokių būdų yra įvairūs eksperimentai su savo kūnu ir sveikata.
Apie socialinių tinklų daromą įtaką ir juose išpopuliarėjusių eksperimentų priežastis kalbinama „MediCA klinika“ medicinos psichologė Lina Kazlauskienė.
“Bendravimas ir informacijos sklaida virtualioje erdvėje pats savaime nėra blogas dalykas, tačiau jis mažai kontroliuojamas. Kadangi tai gana naujas reiškinys, todėl žavi jo galimybės, o susimąstyti apie tai, kokią įtaką jis daro mūsų savijautai, sveikatai dar tik pradedame.
Gyvename „neribotų galimybių“ laikais, kai internetinėje erdvėje galime akimirksniu apkeliauti pasaulį, transformuotis į norimą personažą, vienu pelės klavišo spustelėjimu sutriuškinti priešų komandą ar gauti papildomą gyvybę. Intensyvus gyvenimas fiziniams dėsniams nepaklūstančioje erdvėje ilgainiui jautresnės psichikos žmonėms gali ištrinti aiškią ribą tarp realybės ir fantazijų. Ir tada atrodo, kad jei aš galiu ten, tai galiu ir čia, o eksperimentai su savo kūnu įgauna net ir gyvybei pavojingą formą.
Mūsų psichika kasdien yra stipriai stimuliuojama: dešimtys elektroninių laiškų, šimtai „like“ socialiniuose tinkluose su komentarais, draugų siunčiamos nuotraukos, nauji straipsniai ir dar daugybė kitų dalykų per vieną dieną. Natūralu, jog toks srautas yra nepakeliamas, todėl mūsų psichika ieško būdo išsigelbėti. Ir tai vyksta nujautrėjimo sąskaita. Daugelis dalykų tiesiog nebejaudina. O jei nebejaudina, tai ir nebepadeda išsiaiškinti, kas aš esu ir ką galiu. Vadinasi, reikalinga daug stipresnė stimuliacija. Kažkas, kas sukrėstų, gal net šokiruotų. Daryti kažką kito akivaizdoje, tai ne tas pats, kai darai vienumoje, niekam nematant. Viešai eksperimentuodamas žmogus ne tik įsitikina, kad jis yra, bet ir turi liudininkų, kurie kažkaip reaguoja (nesvarbu teigiamai ar neigiamai), todėl yra tikras, kad tai kažką jaudina ir kažką kitiems reiškia.”

https://www.delfi.lt/sveikata/zinoti-sveika/sloves-kaina-tik-nekalti-zaidimai-ar-situacijos-galincios-